FAQ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Často sa stretávam s tým kedy sa ma ľudia pýtajú na určité veci. Preto som sa rozhodol Vám sem napísať zopár odpovedi na najčastejšie otázky.

 

Odkiaľ presne pochádzate a kde pôsobíte?

Pochádzam z Bánoviec nad Bebravou (Trenčiansky kraj). Územie môjho pôsobenia je vlastne všade, kam si ma ľudia zavolajú. Cestovanie milujem. Preto pôsobím na celom Slovensku + v prípade záujmu kľudne aj zahraničie.

Portréty fotiť PRED alebo PO obrade?

Určite lepšie je pred obradom…V každom prípade si treba na fotenie vyhradiť aspoň 2-3 hodiny čistého fotenia ( nerátajte presuny na miesto fotenia a späť). Číže je potrebné, aby si hlavne nevesta zorganizovala svoj čas tak aby stíhala kaderníčku, vizážistku, obliekanie doma a stále ostal čas na fotenie. Treba tiež rátať že po fotení sa ide na odobierku (ak nejaká bude) a následne na obrad…Je lepšie nechať si nejakú časovú rezervu ako sa potom niekam ponáhľať. Úplne najideálnejšie je fotenie v iný ako svadobný deň. Máte kopu času na fotenie, môžu sa vystriedať viaceré miesta, všetko ide v kľude bez toho aby niekto stále sledoval čas.

Kto vyberá miesto kde sa bude fotiť?

Výber miesta nechávam na nevestu a ženícha. Keďže veľakrát fotím na miestach, kde som ešte nebol, myslím že je to vhodné. Vždy doporučujem aby si snúbenci vybrali miesta ktoré sú im blízke, kam radi chodia, prípadne miesta ktoré krásne dotvárajú celkovú atmosféru fotografie. Napríklad príroda, stará ošarpaná budova, les, hory, potoky, polia atď. atď. Mali by ste sa okolo seba popozerať a vnímať miesta inak než za bežnej situácie… bežne možno ak niekam cestujete nevnímate to že niekde kvitnú napr. čerešne, alebo je lúka posiata kvetmi, alebo že po žatve sú na poliach balíky sena…. Pozerajte sa a všímajte si vaše okolie inak a vyhliadnite si miesta ktoré sa vám páčia… Vaše svadobne fotky sú o vás a pre vás.

Ako prebieha rezervácia?

V prípade záujmu o moje služby a rezerváciu termínu, uprednostňujem osobné stretnutie. Nie vždy je to ale možné, vzhľadom na to že snúbenci môžu byť z opačného konca Slovenska, prípadne že žijú v zahraničí. V takomto prípade vieme spolu komunikovať prostredníctvom mailu. Na stretnutí resp. v mailovej komunikácii si spolu vieme prejsť podrobnosti ohľadne Vášho svadobného dňa, vieme sa dohodnúť  ohľadne fotografovania portrétov (kedy, kde, čo a ako) a následne ďalšieho priebehu svadobného dňa. Ďalej s každým klientom spisujem tlačivo, kde sú vyšpecifikované moje povinosti ako fotografa + ďalšie veci ako rozsah fotografovania, spôsob odovzdania fotografií, detaily ohľadne celého svadobného dňa, tak aby bol podpisom chránený klient ale aj fotograf. Po spísaní tohoto tlačiva klient uhradí rezervačný poplatok a termín svadby je už len Váš.

Kolko fotiek odovzdavate?

Veľa ľudí sa pýta na počet fotiek, ktorý dostane zo svadby. Bohužial túto otázku nikdy neviem zodpovedat. Je to z jedného ľahkého dôvodu: každá svadba je iná. Je ťažké sľúbiť klientovi zo svadby napr. 700 fotografií, keď fotograf nevie ako svadba a celkovo celý deň bude prebiehať. Svadby sú rôzne. Sú také, kde väčšina svadobčanov netancuje a ťažko sa potom niečo fotí. Alebo naopak sú svadby na ktorích to žije hneď od začiatku a tam zasa nieje núdza o zaujímavé okamihy, ktoré je potrebné zachytiť. V každom prípade myslím,že priemerný počet odovzdávaných fotiek z celej svadby je cca 400 – 700. Samozrejme môže ich byť aj viac. Všetko ale záleži hlavne od Vás. Ak sa budete zabávať vy, budú sa určite aj vaši hostia.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.